wtorek, 22 marca 2011
przemijanie

A kiedy już się pomarszczę i zeschnę, a czas mnie unicestwi, to i tak wrócę.  Nie ta sama, ale taka sama, jednak z jędrną i błyszcząca skórką.

 

Na deser piękny kicz.

 
poniedziałek, 21 marca 2011
wątpliwości

Z uporem maniaka staram się hodować storczyki. Wszystkie inny kwiaty bez większego wysiłku powoduję do kwitnienia. Storczyki opierają mi się skutecznie.

 

Jeden z moich  storczyków za to wypuszcza niezliczone ilości korzeni przybyszowych, które w kupie wyglądają w sumie pięknie,

 

ale w zbliżeniu zalatują horrorem.

 
niedziela, 20 marca 2011
rzecz względna

No i znów jestem w mieście. Piękna jest dla mnie noc na wsi, czarna cicha i spokojna. W mieście nie ma już ciemnych i cichych nocy, a jednak jego światła mają dla mnie swój urok.

 
 
miasteczko

W miasteczku na rynku jest pięknie i nastorjowo, gdyby tylko nie ta blaszana  budka ruchu co jak pryszcz na .... stoi. Zdjęcie zrobione komórką.

 
sobota, 19 marca 2011
i pięknie i brzydko

W przydrożnych rowach pływają różne przedmioty.

 

W ogrodzie brzydko, bo nieposprzątane.

 

Co ucieszy mnie nowy łepek wyłażący z ziemi, to od razu tracę humor, bo jeszcze nie mogę zabrać się za pracę i grzebanie w ziemi.

 

Na mojej żółtej magnolii pąk się złamał,

 

a zachodzące słońce wyzłociło igły na drzewie.

 
piątek, 18 marca 2011
Babcia - piękna brzydula

Te zdjęcia nie będą najlepszej jakości. Wychynęłam z domu na szybko, opatulona, trzasnęłam i do domu. Babcia zamieszkała z nami w maju zeszłego roku. Ktoś ją wyrzucił  i Młodsza zobaczywszy ją pałętającą się przy drodze zawezwała pomoce i odtransportowała ją do nas na wieś. Została Babcią bo po prostu jest starym psem. Była wychudzona, śliniąca się i strasznie brzydka.

 

Ślinienie ustało, a ona zaczęła jeść, jeść i jeść i je do dzisiaj wszystko co pod pysk podejdzie, łącznie z paszą. Kiedyś widziano jak pożerała mydło. Efektu nie trzeba było długo czekać i oto mamy w gospodarstwie dodatkowego kucyka, co to mu tylko siodełko założyć i dzieci na nim sadzać.

 

Jest zawsze radosna i uśmiechnięta i taka … piękna!